تهرانی ها در مصرف تابستانه آب رکورد زدند؛تامین 76درصدی از منابع سطحیبه گزارش سه شنبه تارنمای وزارت نیرو، «محمد پرورش» ادامه داد: بیستم تیرماه امسال شهروندان تهران با مصرف سه میلیون و 425 هزار مترمکعب آب رکورد جدیدی را در استفاده از مایع حیاتی به ثبت رساندند.
پرورش یادآوری کرد: سالیانه یک میلیارد و 24 میلیون مترمکعب آب از منابع سطحی و زیرزمینی برای تهران تامین و توزیع می‌شود که امسال به دلیل وضعیت مناسب‌تر ذخایر سدها استفاده بیشتری از منابع سطحی داشتیم.
وی تاکید کرد برنامه‌ها برای کنترل پیک (اوج) مصرف سال آینده آغاز شده است و‌ تمرکز را بر موضوع مدیریت مصرف گذاشته‌ایم تا بتوانیم میزان مصرف امسال را برای سال آینده نیز ثابت نگه داریم و شاهد افزایش میزان مصرف نباشیم.
این مسوول گفت:‌ با توجه به توسعه شهری پایتخت به ویژه در مناطق 21 و 22 باید برای تامین هر چه بهتر آب این مناطق تصفیه‌خانه ششم وارد مدار شود.
به گزارش ایرنا، پرورش پیش از این در حاشیه مراسم افتتاح پروژه ارتقای کیفی آب شرب جنوب تهران در محل تصفیه خانه کن به خبرنگاران گفته بود: با توجه به افزایش جمعیت تهران، خدمات آب و فاضلاب نیز باید به تناسب جمعیت افزایش یابد و اگر یک‌ ساعت در ارایه خدمات خلل ایجاد شود نارضایتی‌هایی ایجاد می شود؛ در نتیجه باید زیرساخت‌هایی ایجاد شود و توسعه یابد تا در خدمات‌رسانی خللی ایجاد نشود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از پیشرفت 45 درصدی طرح جامع آب رسانی تهران خبر داد که تا یک سال و نیم آینده به بهره برداری می رسد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**٩١٨٩*1961* تنظیم: اسماعیل داودی*انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید