مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد: سیاست اقتصاد مقاومتی در اجرای پدافند غیرعامل استبه گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد ، علی نمازی به مناسبت هفته پدافند غیر عامل، نقش این حوزه را در تقویت اقتصاد مقاومتی موثر خواند.
وی افزود: نقش پدافند غیرعامل در اقتصاد مقاومتی به این مفهوم است، با بهره گیری از امکانات و توانمندی های اقتصادی، در مواجهه با موانع و تهدید احتمالی غفلت نکنیم و در مقابل تحریم های دشمنان مقاوم و متکی بر منابع داخلی باشیم.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد تصریح کرد: در شرایطی که جنگ دشمنان به حوزه اقتصادی راه پیدا کرد و درگیر جنگ اقتصادی هستیم، توجه به اقتصاد مقاومتی می تواند ما را به اهداف پدافند غیرعامل نزدیک کند.
نمازی با بیان اینکه پدافند غیرعامل آمادگی برای دفاع در تمامی حوزه‌هایی است که احتمال تهدید و حوادث وجود دارد، بخش اقتصادی را از این امر مستثنی ندانست و گفت: تقویت زیرساخت ها و بنیه های دفاعی مهمترین اهداف پدافند غیر عامل است.
وی یادآور شد: دشمن امروز میدان مبارزه را از جنگ سخت افزار به جنگ نرم افزار تغییر داده و تهدید اقتصادی ملموس ترین راهبرد دشمن در جنگ های نوین است.
این مسئول، پدافند غیرعامل را تضمین کننده امنیت پایدار و راهی به سوی امنیت و آرامش اقتصادی برشمرد و با بیان اینکه جنگ اقتصادی دشمنان علیه کشورمان جنگ تمام عیار است، اظهار کرد: جهت گیری دشمنان در جنگ اقتصادی، ایجاد نارضایتی و فاصله بین مردم و حاکمیت است.
وی همچنین پدافند غیر عامل در جنگ اقتصادی را مجموعه اقداماتی دانست که در عرصه‌های مدیریت، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، طراحی و بودجه‌ریزی می‌ توان انجام داد.
وی ادامه داد: این اداره کل در کمیته پدافند غیرعامل وزارتخانه در بین دستگاه های اجرایی کشور در ششمین همایش ملی پدافند غیرعامل، رتبه برتر را کسب کرد.
هفته پدافند غیرعامل از 6 تا 12 آبان تعیین شده است.
1968/2047* تنظیم: محمودرضا رحمانی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیری
@irnayazddانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید