معاون فرماندار خبر داد: نخستین مزرعه خورشیدی اردکان در شرف بهره برداریبه گزارش ایرنا مصطفی پوردهقان روز چهارشنبه در جریان بازدید از عملیات اجرایی این مزرعه افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و میزان بالای ساعات آفتابی شهرستان اردکان، تولید انرژی پاک از انرژی خورشیدی در اولویت سرمایه‌گذاری قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: با درنظرگرفتن ظرفیت پست‌های برق شهرستان تاکنون 16 مجوز در این حوزه صادر شده و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی نیز صورت گرفته است.
پوردهقان این طرح را اولین طرحی دانست که مراحل واگذاری زمین، دریافت مجوز سانا و عقد قرارداد خرید تضمینی برق در آن انجام شده است و با مشارکت یک شرکت آلمانی به بهره‌برداری خواهد رسید.
پوردهقان گفت: این طرح در زمینی به وسعت 20 هکتار و با سرمایه‌گذاری نزدیک به 400 میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار داخلی آغاز شده و تا پایان بهمن‌ماه سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
معاون فرماندار اردکان تصریح کرد: شهرستان اردکان به‌دلیل میزان بالای ساعات آفتابی و دارابودن دو بخش و منطقه محروم و نیز فراهم‌بودن زیرساخت‌های لازم، مورد توجه و علاقه سرمایه‌گذاران است.
وی خاطرنشان کرد: طرح‌های تولید انرژی پاک به‌دلیل عدم نیاز به آب، نداشتن آلایندگی‌های زیست‌محیطی و قرارگرفتن در حوزه انرژی سبز و کمک به حفظ محیط ‌زیست جزو اولویت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان قرارگرفته است.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری یزد نیز در جریان این بازدید با بیان این‌که تهیه نقشه جامع سرمایه‌گذاری استان در دستور کار قرارگرفته؛ گفت: استان یزد در حوزه جلب مشارکت سرمایه‌گذاران از استان‌های پیشتاز کشور است.
سیدحسین دشتی راه‌اندازی مزرعه خورشیدی اردکان را اقدامی مهم در کاهش آلایندگی و تولید انرژی پاک دانست و از آن به عنوان یکی از طرح های حوزه اقتصاد مقاومتی یاد کرد.
وی افزود: تمام تلاش خود را برای اجرایی‌شدن این پروژه و رفع موانع قانونی خواهیم کرد.
اردکان 98 هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن در 60 کیلومتری شمال شهر یزد واقع است.
7544 /6197 خبرنگار: مژگان دشتی** انتشار: فلاحانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید