نماینده مجلس: ساختار بانک ها باید اصلاح شودحمیدرضا حاجی بابایی شامگاه دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد در استان همدان افزایش اختیارات مدیران استانی را ضروری دانست و اظهارکرد: درخواست نمایندگان از مقامات کشوری و دولت تحقق این مطالبه است.
وی گفت: اداره کل امور اقتصادی و دارایی یک مجموعه تخصصی است که باید نشست های تخصصی خود را برای آسیب شناسی حوزه اقتصادی استان برگزار کند و در قالب شورای هماهنگی مدیران وزارت اقتصاد در استان همدان بر اساس آمار درست به بررسی وضعیت موجود بپردازد.
نماینده همدان در خانه ملت اضافه کرد: با توجه به تدوین برنامه ششم توسعه کشور باید متناظر این برنامه در استان ها نیز تدوین و وظایف هر مجموعه ای در این برنامه مشخص شود.
حاجی بابایی بیان کرد: محول شدن دبیری منطقه 6 کشور به اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان موید جایگاه و ظرفیت این استان است و باید تلاش کرد این استان در بسیاری از زمینه ها قطب شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان نیز گفت: در شاخص های بهبود عملکرد در حوزه‌های مختلف نظرات خوبی امسال به مرکز ارسال شده است.
سید ناصر محمودی افزود: برای نخستین بار کارگروه بهبود فضای کسب و کار با مشارکت دستگاه‌های اثرگذار راه‌اندازی شد و طبق اعلام مرکز پژوهش های مجلس استان همدان توانست رتبه کسب و کار خود را از 19 به 11 ارتقا دهد.
وی بیان کرد: در حال حاضر بودجه عمرانی استان همدان یک هزار و 300 میلیارد ریال است درحالیکه تنها در یک طرح 2 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان ابراز امیدواری کرد: به سمتی حرکت کنیم که بخش خصوصی را بیش از گذشته توانمند کنیم.
محمودی اضافه کرد: امروز بهبود فضای کسب و کار و تولیدی که مبنای آن صادرات محور باشد بیشتر احساس می شود و باید در این زمینه بیش از گذشته تلاش کرد.
وی گفت: دستگاه های اجرایی استان همدان توانستند 100درصد اسناد خزانه اسلامی سال گذشته را جذب کنند.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشاردهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید