پیشرفت 68 درصدی خط دوم انتقال آب سد درودزن به شیرازبه گزارش ایرنا، اسماعیل تبادار در این بازدید گفت: خط انتقال آب از سد درودزن به شیراز، پروژه ای بزرگ و حیاتی برای کلانشهر 2 میلیون نفری شیراز محسوب می شود و از این رو باید هر گونه مانع فراروی آن برداشته شود.
استاندار فارس با تاکید بر شتاب بخشی به اجرای این طرح افزود: در صورت اجرا نشدن این طرح شاهد ایجاد مشکلات متعددی در حوزه آبرسانی خواهیم بود.
تبادار با تاکید بر اینکه همه مسئولان ذیربط از جمله شهرداری های شیراز و صدرا، فرمانداران سپیدان و شیراز، سازمان آب منطقه ای و… باید تلاش، همت، همدلی و همکاری مضاعفی در راستای ادامه روند اجرای این پروژه به کار گیرند، خواهان همکاری و پیگیری همه نمایندگان شیراز در مجلس برای اختصاص بودجه و تامین سایر اعتبارات مورد نیاز این پروژه مهم شد.
وی ضمن تاکید بر تلاش جدی برای اتمام پروژه در زمان تعیین شده از مسئولان آبفای شیراز خواست برنامه ریزی تامین آب شیراز در تابستان آینده را با دو نگاه اتمام این پروژه و بدون پایان یافتن آن انجام داده و برای هر شرایطی راهکار و نقشه راه مناسبی طراحی و تدوین کنند.
استاندار فارس با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار این پروژه دارای امکانات بسیار خوب و یکی از کارسازترین مجموعه های کشور است، ابراز امیدواری کرد با همکاری دستگاه های اجرایی و مجری پروژه نواقص احتمالی نیز باعث توقف کار نشود.
بنا بر اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استاداری فارس، قرارداد اجرای پروژه خط دوم آبرسانی به شیراز از سد درودزن از سال 1390 منعقد شده است.
کارفرمای این پروژه شرکت سهامی آب منطقه ای و پیمانکاران آن قرارگاه خاتم الانبیا و موسسه نیرو گستر هستند. پروژه خط دوم انتقال آب سد درودزن به شیراز به طول 77 کیلومتر تاکنون 68 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مبلغ اجرای قرارداد نیز 193 میلیارد و 280میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
در این پروژه احداث یک ایستگاه پمپاژ و سه مخزن جمعا با حجم 60 هزار مترمکعب، یک رشته تونل به طول چهار هزار و 800 متر و یک تصفیه خانه نیز توسط بخش خصوصی در حال اجرا است.
استاندار فارس همچنین روز شنبه از کارخانه لاستیک دنا بازدید کرد و با اشاره به وجود 150 طرح و پروژه جدید و اجرای 50 پروژه از این طرح ها در این واحد تولیدی گفت: دولت همواره در کنار این مجموعه و مجموعه های مشابه و حامی آنها است و برای رفع مشکلات و پویایی روزافزون چنین واحدهایی تلاش می کند.
9873/ 2027
خبرنگار: محمدامین افشارپور ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید