پیمانکاران بومی اجرای 90 درصد طرح های راهسازی استان کردستان را بر عهده دارندشهرام ملکی روز چهارشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز سنندج اظهار کرد: هم اکنون 171 کیلومتر طرح بزرگراهی و بیش از یک هزار کیلومتر راه روستایی در مناطق مختلف این استان به ارزش 12 هزار و 800 میلیارد ریال در حال اجرا است.
وی افزود: بیش از 90 درصد از این طرح های اجرایی را به پیمانکاران بومی سپرده ایم و 10 درصد باقی طرح ها نیز شامل طرح هایی است که نیازمند پیمانکارانی با گرید 1 بودند که در استان نداشتیم لذا در قالب طرح های ملی به پیمانکاران واجد شرایط دیگر استان ها سپرده شدند.
ملکی تاکید کرد: بسیاری از طرح های راهسازی در حال اجرا در استان کردستان با میانگینی بالاتر از سرعت معمول در حال اجرا هستند که حضور پیمانکاران و شرکت های بومی در این مساله بی تاثیر نیست.
وی با بیان اینکه هشت هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار برای 171 کیلومتر طرح بزرگراهی در حال اجرای این استان پیش بینی شده است، گفت: طرح های بزرگراهی در مسیرهای سنندج به کامیاران، کامیاران به مریوان، سنندج به مریوان، بیجار به همدان، بیجار به زنجان و دیواندره، سقز به بانه و کریدور شماره 10 (شمال به جنوب) در حال اجرا هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان طرح های در حال اجرای راه روستایی استان را شامل یک هزار و 20 کیلومتر با چهار هزار میلیارد ریال اعتبار اعلام کرد و افزود: اجرای 420 کیلومتر از این میزان طی یک سال گذشته آغاز شده و 600 کیلومتر راه نیز طرح های نیمه تمام باقی مانده از سال های قبل است.
استان کردستان در مجموع هفت هزار و 850 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که 6 هزار کیلومتر آن راه روستایی و هزار و 850 کیلومتر آن راه اصلی و فرعی است.
خبرنگار: حسن حسین زاده ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
3034/9102انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید