کنتورهای مشترکان برق به صورت مکانیزه قرائت می شودبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان، محمدمراد زرنشان افزود: این طرح از ابتدای سال جاری در امور برق شمالی و جنوبی سنندج و شهرستان های بانه و دیواندره اجرایی شده و تا پایان امسال تمامی شهرهای استان از این طریق قرائت می شود.
وی یادآور شد: نرم افزار قرائت کنتور در سیستم های آندروید تبلت های مأموران قرائت، نصب شده است به طوریکه تا GPS دستگاه روشن نشود، امکان قرائت کنتور نیست، بنابراین از این طریق می توان به صورت آنلاین و لحظه ای عملکرد ماموران قرائت و زمان و مکان آنها را مورد ارزیابی قرار داد.
زرنشان با بیان اینکه شرکت برق کردستان از جمله شرکت های پیشرو در سطح کشور در زمینه اجرای این طرح است، تاکید کرد: ثبت انواع گزارش توسط مأموران قرائت، امکان ارسال و دریافت اطلاعات بدون حضور ماموران در محل شرکت به صورت آنلاین و بدون محدودیت زمانی و مکانی از مزایای این طرح به شمار می رود.
سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق کردستان یکی دیگر از مزایای اجرای این طرح را امکان ثبت ولتاژ دریافتی مشترک اعلام کرد و افزود: اطلاعات ولتاژ مشترکان در مناطق مختلف شهر از این طریق ثبت و در اختیار واحدهای مرتبط در معاونت بهره برداری و برنامه ریزی و مهندسی قرار می گیرد تا نسبت به رفع این موارد اقدام کنند.
به گفته زرنشان، ماموران قرائت با لباس فرم شرکت، دستگاه قرائت و یا تبلت و نیز کارت شناسایی معتبر در منازل مشترکان حضور پیدا می کنند پس شهروندان از پذیرش افراد متفرقه و سودجو خودداری کنند.
وی اضافه کرد: این طرح تحولی مهم در خدمت رسانی سریع به مشترکان به شمار می رود و امیدواریم موجبات رضایتمندی شهروندان را فراهم کند.
زرنشان ادامه داد: در سال های اخیر با واگذاری خدمات شرکت برق به دفاتر پیشخوان دولت، راه اندازی سامانه تلفنی 1521 برای پرداخت غیر حضوری صورتحساب و نیز استفاده از فناوری های جدید برای تسهیل خدمت رسانی به مشترکان، گام های مهمی در راستای خدمات به مشترکین صورت گرفته است.
به گزارش ایرنا، بیش از 600 هزار مشترک از خدمات شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان بهره می برند که 85 درصد از این تعداد، مشترکان بخش خانگی هستند.
دریافت و تنظیم کننده: وریا کرمی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7355/9102انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید